Központi tár
GALÉRIA
Illatában elsősorban ásványos aromák tűnnek fel, cseresznyére és meggyere emlékeztető jegyek támogatásával. Kóstolva száraz, élénk savak, simogató tannin, húsos test, gazdag gyümölcsös ízaromák jellemzik.
Hallgassa meg Kovács Antal sommelier ajánlását a lejátszógomb megnyomásával!
![]() |
|
![]() |
Közepes intenzitású rubinvörös szín.
Sertés, liba és kacsa sültekhez, pörköltekhez, fehérpenészes sajtokhoz ajánljuk kísérőként.
Nyolcas Ádám:
Nagy szeretettel köszöntünk minden kedves érdeklődőt! Nyolcas Ádám vagyok, Egerben születtem, nem túl régen. Eddigi életem nagy részét nem szülővárosomban töltöttem, de az idő múlásával fokozatosan térhettem vissza Egerbe, ahol immár másfél éve szerencsére teljes egészében a szőlőhöz és a borhoz köt az életem.
Édesapám, Nyolcas Tamás verpeléti születése révén törzsgyökeres egrinek is mondható. 1980-ban döntött úgy hogy elkezd szőlőműveléssel, majd borkészítéssel foglalkozni. 1981- ben el is telepítette az első tőkéket a Pajdos dűlőben, majd 1983-ban a Marinkában az Ottonel Muskotályt.
Egészen 1992-ig tartott ez az időszak és még több saját szőlőt is művelt, de mivel más városba költöztünk azoktól megvált és csupán csak ez a két ültetvény maradt meg, illetve egy kis pince ostoroson, ami a mai napig is megvan és a most kóstolható borok egésze ott érett a palackig.
Ám ez a két szép ültetvény, a sok hazalátogatás és a pince elég alapot adott arra, hogy a 2000- es évek elején édesapám visszavegye az addig bérművelésbe adott területeket és hobbi szinten elkezdjen vele foglalkozni, ekkor vitt ki először a szőlőbe 12 évesen. 2003-ban vásároltuk új területet, a Síkhegyen, ahova egy Franciaországból hozott klónt, Merlot ültettünk, a 2009- es volt az első év, amikor már komoly minőségi termést tudtunk róla szüretelni, illetve megvásároltuk a mellette lévő idős leányka ültetvényt, amit az óta felújítottunk és szebben tündököl, mint valaha. Azóta minden nyár és rengeteg hétvége a szőlőben telt és kezdetét vette az a lassú folyamat, aminek köszönhetően 2012-ben úgy éreztük, hogy megértünk (és a borok is) arra, hogy bemutatkozzunk a hazai bort kedvelő és fogyasztó társadalom előtt.
A szőlők
A szőlőket saját kezűleg műveljük, a borokat is mi készítjük. Csak így lehetünk biztosak abban, hogy a boraink minősége kifogástalan. 2012-ben elnyerte Édesapám az Év Szőlőtermelője címet az egri hegyközségben, ami a leginkább szimbolizálja szőlő iránti szeretetünket, belevetett hitünket, és elhivatottságunkat. Hisszük, hogy igazán jó bort csak a legszebb és legegészségesebb, a lehető legtökéletesebben beérett szőlőből lehetséges készíteni.
Szőlőművelésben, borkészítésben alkalmazott alapgondolataink:
- Rövid csap, vagy 1 vessző
- Terméskorlátozás:
- Hajtásválogatás.
- Szigorú fürtválogatás.
- Gondos zöldmunka, lehető legnagyobb lombfelület elérése.
- Kíméletes gyors szüret ládába lehetőleg hidegen.
- Lehető legkevesebb növényvédelem.
- Kíméletes soralja művelés.
- 2,6 ha Olaszrizling – Cserjéslápa dűlő
- 1,0 ha Rajnai rizling – Cserjéslápa dűlő
- 0,8 ha Leányka – Királyleányka – Síkhegy dűlő
- 0,5 ha Hárslevelű – Cserjéslápa dűlő
- 0,4 ha Szürkebarát – Cserjéslápa dűlő
- 0,3 ha Muskotály – Marinka dűlő
- 1,3 ha Kékfrankos – Gesztenyés dűlő
- 1,2 ha Oportó és Cabernet sauvignon – Rózsahegy dűlő
- 0,7 ha Kékfrankos – Pajdos dűlő tető
- 0,4 ha Merlot – Síkhegy dűlő
A pince
Kezdetekkor, Ostoroson, egy kis pincében kezdett édesapám borokat készíteni, a nyolcvanas évek elején. Az ostorosi pince a mai napig is megvan, ahol egészen 2011-ig készültek boraink. Idővel túl szűkösnek bizonyult és úgy döntöttünk vásárolunk egy nagyobb pincét Egerben mivel nem volt lehetséges az ostorosi pince bővítése. Az egri pince riolittufába vájt, két ággal is rendelkezik, illetve egy több mit 100 éves borházból nyílik.
Legfőképp 220 literes magyar és francia tölgyfahordókban érleljük borainkat, valamint kóracél tartályokban, amiket erjesztéskor hűteni is tudunk. Továbbá műanyag tartályokat palackozáskor és ülepítéskor használjuk. Reményeink szerint rövid időn belül fehérborainkat illetve vörösborainkat is 500 és 1000 literes tölgyfahordókban is érlelhetjük.
Alapgondolatok borkészítésben:
- Csak szükséges szulfitos borkezelés (kénezés). Célunk, hogy a borok fejlődhessenek.
- Hagyományos eljárás az erjesztésben természetesen. (spontán erjesztés)
- Hosszú vagy szükséges fahordós érlelés.
- Derítés csak fehéreknél.
- Kíméletes szűrés.
- Törekszünk a harmóniára.
Asztalfoglalás
Hé | Ke | Sze | Csü | Pé | Szo | Va |
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
18:00 |
19:00 |
20:00 |