Hotel VécseCity
A festői Hernád-völgyben, a Cserehát dombjainak napos lankáin, Hernádvécsén, a volt Vécsey-Sardagna Kastélytmagában foglaló, e vidéken egyedülálló szállodakomplexumot alakítottunk ki a szem, a szépérzék és mindenek fölött az Önök kedvére, örömére, kényeztetésére.
Mi és munkatársaink, az Önök vendéglátói arra törekszünk, hogy Önök ne csak szállóvendégek legyenek, hanem érezzék a hely sugárzását, a környék természeti, történelmi szépségét, s kedves barátokként élményekkel telve térjenek haza, akik szívesen látogatnak vissza és érzik, hogy meleg szívvel és tárt karokkal várjuk őket újra Hernádvécsén, a kastélyba zárt városba.
- ÉTLAP, ITALLAP
- Előételek
- Levesek
- Szárnyas ételek
- Sertés ételek
- Marha, nyúl és vadételek
- Halételek
- Tál
- Vegetáriánus ételek
- Tészták
- Gyermekételek
- Saláták
- Köretek
- Savanyúságok
- Desszertek
- Italok
- Aperitifek
- Sörök
- A Ház borkínálata
- Pezsgők
- Vermutok
- Égetett szeszesitalok
- Whisky kínálatunk
- Konyakok
- A Ház pálinkája, a Gönci
- Likőr
- Üdítő italok
- Kávék, teák
- MASSZÁZS
- SZOBASZERVIZ
- ÉTEL RENDELÉS
- ITAL RENDELÉS
- MINIBÁR
- TAKARÍTÁS
- MOSÁS
- CIPŐ TISZTÍTÁS
- ÉTTERMI SZOLGÁLTATÁSOK
- Takács Tibor az építő tulajdonos
- RENDEZVÉNY, KONFERENCIA
- WELLNESS, FITNESS
- PROGRAMOK
- SPORTOK, SZABADIDŐ
Hernádvécse – Ungvár – Munkács – Hernádvécse
Összes útidő: 5 óra 20 percJavasolt látogatási időtartam összesen: kb. 4-5 óra
Javasolt programterv: Indulás korán, reggeli után, ebéd Ungváron, érkezés vissza a szállodába késő esti órákban.
Ungvár – 2 óra 10 perc – javasolt látogatási időtartam: 2-3 óra + ebéd
Az ungvári vár vagy Drugeth-vár Ungvár nevezetessége, Kárpátalja egyik leghíresebb műemléke. Első írásos említése a Gesta Hungarorumban található. Ungvár szívében foglal helyet, a vulkanikus eredetű Várhegyen. Egy várkastéllyá átalakított belső várból és az azt övező parkból áll, melyet négy fülesbástyával és egy háromszögletű bástyával megerősített védőfal vesz körül. Ma a várkastélyban a Kárpátaljai Helytörténeti Múzeum és Képtárvalamint ideiglenes kiállítások találhatóak. A helytörténeti múzeumban megtaláljuk Kárpátalja történelmi múltjának legértékesebb relikviáit a kőkorszaktól napjainkig. A Boksay József Kárpátaljai Megyei Szépművészeti Múzeumfestményei között Munkácsy Mihály, Révész Imre, Aba-Novák Vilmos, Mednyánszky László, Rudnay Gyula, Erdélyi Béla (a kárpátaljai festőiskola megalapítója), Boksay József és számos kárpátaljai magyar művész képei.
Ungvár és környékének látnivalói még a Római katolikus templom, a Petőfi tér Petőfi Sándor szobrával, aGyöngyösi-kastély, a Szabadtéri néprajzi múzeum, benne magyar parasztporta Viskről, a Nevickei várrom. Szerednyén a szerednyei várrom, mely a Dobó család birtoka volt, a város nevezetessége a Dobó István által építtetett öt kilométeres borospince-labirintus. A Gerényi körtemplom a 13. század elejéről, korabeli freskókkal, és Szalókán egy festett kazettás mennyezetű református templom.
Munkács – 40 perc – javasolt látogatási időtartam: 2 óra
A munkácsi vár Kárpátalja legnevezetesebb, legszebb történelmi műemléke, amely fontos szerepet játszott a magyar történelemben. A Latorca völgyében, a Vereckei hágó felől érkező út mellett épült Munkács. Várát, amely 1263 után épülhetett, 1311-ben említették először. Katonai jelentőségét a 19. század közepéig megtartotta. A fellegvár Lorántffy-bástyáján Zrínyi Ilona és az ifjú II. Rákóczi Ferenc szobra áll. Érdekesség még a reneszánsz Rákóczi-kastély (Fehér-ház) II. Rákóczi Ferenc domborművével, a gótikus Szent Mihály-kápolna, a szecessziós stílusú városháza, Munkácsi Mihály mellszobraegykori szülőháza közelében és a Beregszászi Illyés Gyula Magyar Színház.
Hernádvécsére vissza 2 óra 40 perc
Összes útidő: 5 óra 20 perc
Javasolt látogatási időtartam összesen: kb. 4-5 óra
Javasolt programterv: Indulás korán, reggeli után, ebéd Ungváron, érkezés vissza a szállodába késő esti órákban.